Mayores quiebras en USA

Impresionante la tabla que aparece en Expansión sobre las mayores quiebras de la historia de los Estados Unidos. Lógicamente Lehman Brothers se lleva la palma.

EmpresaActivos en millones de dólares Fecha quiebra
Lehman Brothers Holdings Inc.639.00015.09.2008
WorldCom Inc.103.90021.07.2002
Enron Corp.63.40002.12.2001
Conseco Inc.61.40018.12.2002
Texaco Inc.35.90012.04.1987
Financial Corp. of America33.90009.09.1998
Refco Inc.33.30017.10.2005
IndyMac Bancorp Inc.32.70031.07.2008
Global Crossing Ltd.30.20028.01.2002
Calpine Corp.27.20020.12.2005

Autor: Oriol Morell

Em dic Oriol Morell i Jané, Enginyer informàtic de sistemes per la UOC. Sóc especialista en marketing digital, posicionament als cercadors i en desenvolupament de negocis web.Pots llegir més informació sobre mi al meu perfil a LinkedIn i pots contactar-me a oriolm(a)gmail(punt)com